Časté dotazy ke kartě Olomouc region Card

Zde najdete všechny otázky a odpovědi, které se týkají karty Olomouc region Card, all inclusive karty pro vaši dovolenou v Olomouci, na Střední Moravě nebo v Jeseníkách.

Ceny naleznete přímo na homepage (hlavní straně) www.olomoucregioncard.cz.

Kartu můžete zakoupit u kteréhokoliv z našich prodejních partnerů jejichž seznam naleznete zde nebo online.

Pozor, ne u všech prodejců zakoupíte všechny typy karet. Jsou prodejci, kteří prodávají pouze plastové (fyzické) karty Olomouc region Card, jsou prodejci, kteří prodávají jen digitální (virtuální) typy karty ORC a jsou prodejci, kteří prodávají oba typy. Vše najdete v sekci prodejní místa.

V našem turistickém systému máte možnost zakoupit 2 typy karet:

  • 48 hodinovou kartu, která je určena všem, kteří si pro návštěvu našeho kraje vyčlenili jen víkend. Platnost karty je schválně v hodinách a ne ve dnech. 48hodinovou kartu totiž můžete začít využívat v pátek odpoledne a její platnost vám skončí v neděli odpoledne, tedy po 48 hodinách.
  • 5 denní kartu, jež je určena pro všechny, kteří chtějí náš kraj poznat blíže a rozhodli se u nás strávit svou týdenní dovolenou.

U každého typu karty rozlišujeme dle věku dvě kategorie:

  • dětskou kartu, která je pro dítě od 0 do 14,99 let, tedy nedovršených 15 let věku, které dítě musí mít ve chvíli uplatnění karty na některém z akceptačních míst a
  • dospělou kartu, která je od 15 let věku výše.

Náš systém neumí rozlišit žádné jiné věkové, studijní nebo sociální skupiny.
Děkujeme za pochopení.

V případě digitální karty minimální. Ihned po zaplacení karty/karet se vygeneruje e-mail, který s vizuály karty/karet a dalšími potřebnými informacemi odchází přímo na vámi zadanou e-mailovou adresu.

Proto prosím buďte při zadávání e-mailové adresy, při nákupu karet, pečliví.

Ano, lze najednou zakoupit až 6 kusů karet. Po dokončení nákupu obdržíte e-mail s odkazy, na již personalizované karty Olomouc region Card. Ty pak můžete předat svým rodinným příslušníkům a přátelům.

Ne, každá turistická karta Olomouc region Card se vydává na jméno a rok narození jejího držitele, a tudíž je nepřenosná.

K zakoupení digitální karty nepotřebujete žádnou aplikaci.

Aplikace Olomouc region Card je určena všem uživatelům vlastnící chytré mobilní telefony (ne tlačítkové) s operačním systémem Android (naleznete ji ve vašem mobilu v odkazech v Google Play) a iOS (App Store). Slouží však především pro zobrazení vaší karty v akceptačním místě.

Byla vytvořena pro všechny, kteří nechtějí s sebou nosit fyzickou plastovou nebo papírovou kartu Olomouc region Card a preferují používání chytrého mobilního telefonu.

Po její instalaci pak stačí jen zadat platný alfanumerický kód zakoupené turistické karty Olomouc region Card, kterou jste si zakoupili u některého z prodejců nebo přes internet a v aplikaci se vám vygeneruje čárový kód, kterým se budete prokazovat u partnerů systému Olomouc region Card. Do jedné aplikace, jednoho smartphonu, lze vložit více kódů karet.

Ano, pokud vlastníte kartu Olomouc region Card, vstup nebo služba jsou u našich akceptačních partnerů opravdu zdarma.

Pozor – u některých atraktivit je zdarma např. jen hlavní prohlídkový okruh. Ostatní si již musí turista doplatit.

V systému je zapojena také řada doplňkových akceptačních míst, např. aquaparky, restaurace, hotely aj., kteří ale vstup zdarma nenabízejí. Zde poskytují pouze slevu na danou službu. Vše je označeno v našem tištěném průvodci nebo stejně tak na našich webových stránkách.

Před vstupem do zapojené atraktivity nebo před využitím jakékoliv slevy, se na pokladně prokážete svou platnou ORC kartou. Oprávněný zaměstnanec vaši kartu zkontroluje načtením do elektronického systému a akceptuje Vám bezplatný vstup nebo slevu.

Ne! Pokud je vstup nebo služba zdarma, lze toho na jednu kartu Olomouc region Card využít pouze jednou. U akceptantů se slevou je počet využití neomezen.

Ne, ani u digitální, ani v případě fyzické karty Olomouc region Card to není nutné. Platnost karty běží po dobu 48 hodin nebo 5 dnů od prvního použití v akceptačním místě.

Platnost karty začíná automaticky při prvním použití na akceptačním místě.

Platnost 48 hodinové karty je v hodinách a ne ve dnech.
Příklad: 48hodinovou kartu totiž můžete začít využívat např. v pátek odpoledne a její platnost vám skončí v neděli odpoledne, tedy po 48 hodinách.

Platnost 5 denní karty je určena datumově.
Takže je vaše chyba, pokud kartu začnete používat až v odpoledních hodinách prvního dne, protože tím přijdete o celý půlden toho prvního dne.
Příklad: Pokud začnete 5 denní kartu Olomouc region Card používat v pondělí (v kteroukoliv hodinu a minutu), tak její platnost vždy skončí v pátek ve 23:59 hod. tedy po 5 po sobě jdoucích dnech.

Ano, digitální kartu lze použít ihned, jakmile vám dorazí do vaší e-mailové schránky. Platnost začíná automaticky při jejím prvním použití.

Vezměte prosím na vědomí, že otevírací doba památek a všech našich dalších partnerů se může měnit. Řada památek má otevřeno pouze v tzv. turistickou sezónu, která obvykle trvá od dubna do října. V zásadě je také dobré očekávat omezený provoz na okraji této sezóny (květen a říjen).

Také je dobré si uvědomit, že řada památek dodržuje pondělí jako nenávštěvní den, a tedy je zavřená! Před návštěvou se prosím informujte o aktuálních podmínkách, případně bezpečnostních a hygienických opatřeních buď na našich webových stránkách nebo přímo u akceptantů. Děkujeme za pochopení!

Tištěného, sto stránkového, průvodce Olomouc region Card obdrží každý dospělý, který si kartu zakoupí u některého z našich kamenných prodejců.

V případě zakoupení digitální karty budete mít v e-mailu odkaz na stažení tohoto průvodce v podobě PDF souboru. PDF průvodce lze stáhnout i přímo z našich webových stránek zde. Můžete o tohoto tištěného průvodce také požádat u některého z našich kamenných prodejců.

Digitální kartu nelze ztratit. Vždy si ji můžete znovu vyhledat v e-mailu.

V případě ztráty nebo odcizení fyzické karty Olomouc region Card bohužel nemůžeme přijmout žádnou odpovědnost a neexistuje nárok na výměnu karty ani na náhradu nákladů.

Ve výjimečných situacích prosím kontaktujte administrátora projektu, který vám samozřejmě může zkusit pomoci. Ztracenou kartu zablokovat a vydat vám za manipulační poplatek kartu novou, ale je nutné jej osobně navštívit na jeho adrese v Olomouci a prokázat se platným dokladem totožnosti.

Ne. Proto se ujistěte, že je baterie vašeho smartphonu dostatečně nabitá.

Ano, ale pouze v době platnosti karty. Tzn. v průběhu 48 hodin nebo 5 dnů. Ale proč byste se takto zbytečně připravovali o zážitky, že?

Ano. Pokud není uvedeno jinak. Což byste se dočetli na hlavní straně našich webových stránek www.olomoucregioncard.cz

Zpravidla má turistická karta Olomouc region Card až do své aktivace (prvního použití na některém z akceptačních míst) neomezenou platnost.

Obecně karta Olomouc region Card pro zvíře neexistuje. Tudíž vymáhat vstup se zvířetem na konkrétní kartu Olomouc region Card nelze. Ale před návštěvou výletního cíle si tyto možnosti prosím ověřte přímo u našich akceptantů. Závisí to čistě na jejich rozhodnutí, konkrétních podmínkách a také na velikosti psa.

Ano. Ve městě Olomouci po dobu platnosti karty slouží tato jako jízdenka a vy jezdíte zdarma v zóně 71 v autobusech a tramvajích Dopravního podniku města Olomouce. Také ve městě Jeseníku můžete zdarma využít linku Krajského integrovaného dopravního systému, která jezdí mezi centrem města a Priessnitzovými lázněmi. Pro přepravu do Priessnitzových lázní můžete s platnou Olomouc region Card využít také výletní vláček Lázeňáček. Dále náš partner, Atlant Taxi Olomouc, nabízí 10 % slevu při využití jeho služeb.

Není potřeba. Karta Olomouc region Card vám v Městské hromadné dopravě v Olomouci slouží jako časová jízdenka, ALE jen po dobu platnosti karty! Kartu nikam nepřikládáte ani ji většinou není třeba nikomu ukazovat.

Kartu si může pro kontrolu namátkově vyžádat pouze řidič autobusu nebo tramvaje v nočních hodinách, příp. revizor Dopravního podniku Města Olomouce, který se vám prokáže služebním odznakem a osobním dokladem pověřeného pracovníka.

Bohužel neexistuje právní nárok na náhradu nákladů v případě nemoci nebo úrazu. Děkujeme za pochopení!

Sledujte nás na